Vés al contingut (premeu Retorn)

Conferències UPC curs 2014-2015

ConferenciantTítol conferència
Amat Girbau, Josep
Departament d'Enginyeria de Sistemes, Robótica i  Informàtica Industrial.
ETSEIB
josep.amat@upc.edu
Robótica quirúrgica
Aguasca Sole, Albert
Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
ETSETB
aguasca@tsc.upc.edu
Un cel ple de drones? L'auge dels vehicles aeris no tripulats
Barceló Garcia, Miquel
Departament d'Enginyeria de Serveis i Sistemes Informàtics
Edifici Omega                    
blo@essi.upc.edu
  • Ciència i Pseudociència: la visió escèptica
  • On ens porta la tecnologia: ciència-ficció i realitat
  • Jules Verne i la novel·la de la ciència
  • Isaac asimov: de les lleis de la robòtica a la civilització galàctica
  • Ètica a la ciència i la tecnologia: de Frankenstein a Terminator i l'ovella Dolly
Brunet Crosa, Pere
Departament de Llenguatges i Sistemes Informàtics
FIB
pere@lsi.upc.edu
Per què Google ens ho troba tot?
Camps Carmona, Adriano
Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
ETSETB             
camps@tsc.upc.edu
3CAT-1. El primer satèl·lit català
Casals Gelpi, Alicia
Departament d'Enginyeria de Serveis i Sistemes Informàtics             
Edifici Omega                                
alicia.casals@upc.edu
  • Neurorobótica. Els reptes de la robòtica assistencial
  • Robots humanoides: màquines o companys
Casas Pla, Josep Ramon
Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
ETSETB
josep.ramon.casas@upc.edu
La televisió del futur
Corbella Sanahuja, Ignasi
Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
ETSETB
corbella@tsc.upc.edu
Satèl·lits artificials
Gil Mur, Xavier
Ciència mat. I Eng Metal·lúrgica                  
ETSEIB                              
francesc.xavier.gil@upc.edu
Nous reptes del segle XXI en enginyeria i arquitectura
Gil Pons, Pilar
Departament de Física Aplicada
EETAC
pilar@fa.upc.edu
Origen i final de l'univers
Gómez Urgellés, Joan Vicens
Departament de Matemàtica Aplicada IV
EPSEVG
joang@ma4.upc.edu
Matemàtiques i vida cotidiana
Moreno Bilbao, M. Asunción
Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
ETSETB
asuncion.moreno@upc.edu
Com fem parlar a les màquines
Perez Batlle, Marc
Departament d'Arquitectura Computadors               
EETAC             
mpbatlle@ac.upc.edu
La navegació aèria i el control aèri.
Prat Viñas, Lluis
Dep. Enginyeria Electrònica
ETSETB
lluis.prat@upc.edu
Del telègraf a internet. Breu història de les telecomunicacions
Serra Hurtado, Artur I2CAT                                                     
Ed. Nexus planta 2             
artur@ac.upc.edu
Els CitiLabs. Laboratoris ciutadans d'innovació basats en les noves tecnologies
Torras Genis, Carme
Institut de Rob. i Inf. I. (IRI)
CSIC-UPC ctorras@iri.upc.edu
L'interacció amb els robots… canviarà l'esser humà?